Akasya Ağacı

Akasya ağacından yapılmış bahçe mobilyası kullanıcıları, ürünlerinin uzun yıllar boyunca dayanıklı olması, yüzeyinin sert oluşuyla işlendikten ve şekillendirildikten sonra bile çizilmelere karşı yüksek direnç göstermesini oldukça takdir etmektedir. Akasya ağacı kullanımıyla Teak ağacından daha hafif ve daha doğal bir görünüme ulaşılabilir. Bununla birlikte, Akasya ağacı da tıpkı Teak mobilyalarınız gibi bakım gerektirmektedir.
Uygun ve doğru işlemler ile mobilyalarınız sağlığını ve orijinalliğini uzun yıllar koruyabilirsiniz. SNOC’un mobilya ve aksesuar üretimi için kullandığı Akasya ağaçlarının hepsi endüstriyel amaçla yetiştirilmiş, lisanslı ve sertifikalı ham maddelerden oluşmaktadır.

BAKIM


Akasya ağacı mobilyalarınıza basınçlı temizlik yapmaktan kaçınmalısınız. Yüzeyindeki kiri temizlemek ve toz birikmesini önlemek için mobilyanızı nemli bir bezle silebilirsiniz. Bu işlem siz kullandıkça yaşamaya devam eden akasya ağacının bütünlüğünü korumasına yardımcı olur; zamanla kurumasını ve çatlamasını önler. Akasya mobilyalarınızın temizliğinde silikon veya amonyak içermeyen ürünler kullanmalısınız. Bu ürünler, ahşapta kuruluk oluşturabilen ve sonunda çatlamaya neden olabilen özellikler içerir. Sabunlu ılık su çözeltisini nemli bir bezle uyguluyor olmanız Akasya ağacınızı mutlu edecektir. Eğer mobilyalarınızı direkt olarak havuz başında konumlandırıyorsanız klorlu suyun sıçraması durumunda temiz ve kuru bir bezle nemini almalısınız. Tıpkı Teak ürünler gibi Akasya ürünlerinizin de bakımını Teak yağı ile yapabilirsiniz. Teak Bakım yağı, Akasya ağacını doğrudan güneş ışığının yaratacağı hassasiyeti önlemek, UV ışınlarına karşı koruma sağlamak için önemli malzemedir.