Huzur Dolu Açık Alanların Vazgeçilmezi: Tasarım Bahçe Masa Takımları


Şehir yaşamının cezbedici yanları olsa da hepimiz zaman zaman doğayı özlüyoruz. Hatta içimizde duyduğumuz bu doğa hasreti son yıllarda o kadar arttı ki yaşam felsefelerimizde büyük ve köklü değişiklikler yaptık. Artık günün belirli saatlerini açık havada geçirerek hem bedenimizde hem de benliğimizde doğayı hissetme ve natürel dünyanın o büyülü enerjisini içimize çekme ihtiyacı duyuyoruz. Haliyle evlerin açık alanlarını da bu gereksinimler doğrultusunda stilize ediyoruz. Yaşam alanlarının doğaya açılan kapısı olarak gördüğümüz bahçeleri 4 mevsim kullanabileceğimiz, keyif dozu yüksek mekanlara dönüştürüyoruz. En az evlerin iç dizaynında kullanılanlar kadar kaliteli ve estetik mobilyalar ile bahçe, balkon ve teraslara yepyeni kimlikler kazandırıyoruz. İşte bahçe masa takımı da bu yeni senaryoların önemli unsurlarından. Kişisel stil haritasına uygun seçilecek modeller ile açık alanlarda farklı kurgular yaratmak mümkün.


Natürel Hatlar: Ahşap Bahçe Masa Takımı

bahçe sandalye

 

Bahçe kurgusundan bahsedip de ahşaba değinmemek olmaz. Başka hiçbir malzemeye benzemeyen ruhuyla alanları ele geçiren ahşap, bahçe dekorasyonu ve mutlu anların başrolünde. Elbette ahşap masa takımları arasından seçim yaparken malzeme kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Çünkü özellikle nem parametresi ahşabın formunda deformasyonlara sebep olabiliyor. Bu durumlardan kaçınmak için daha çok teak ve akasya ağaçlarından elde edilen A+ kalite ham maddelerden üretilen bahçe masa takımı modellerine yönelmenizi öneririz.


Organik formu korunmuş ve modern tasarım çizgileriyle yeniden yorumlanmış ahşap masa takımları açık alanların atmosferini bir üst seviyeye çıkarıyor. Oturma ve sırt alanları konforlu minderlerle tamamlanan sandalyelerin ince ve zarif ayaklarını değişen boyutlarda masalarla tamamlayan takımlar son zamanların gözdeleri arasında. Dikdörtgen formlu uzun bahçe masa takımı modelleri geniş aileler için birebir. Daha sıcak ve samimi bir ortam yakalamak isteyenler ise yuvarlak hatlarıyla insanları birbirine yakınlaştıran modellere yöneliyorlar. Ahşap masa takımı kreasyonlarında ahşabın doğal rengine çoğunlukla açık ve monokrom renkler eşlik ediyor.


Açık Alanların Sofistike Elemanları: Rattan Masa Takımı

rattan masa takımı

 

Rattan bahçe, balkon ve teraslarda egzotik rüzgarlar estirmek isteyenleri kendine çeken çok samimi ve sıcak bir malzeme. Zaten bahçe mobilyalarında da sıkça kullanılıyor. Bu materyalin hem sentetik hem de organik formları var. Tabii organik rattanın çok daha doğal ve farklı bir enerjisi var. Fakat gerçek rattan masa sandalye takımı alırken ciddi anlamda seçici davranmak gerekiyor. Çünkü niteliksiz ürünler organik çizgilerin büyüsünün kısa zamanda sönmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle kalitesinden emin olduğunuz ürünlere yönelmenizde fayda var.


Nitelikli gerçek rattanı el işçiliğiyle buluşturan modeller görenleri kendine hayran bırakıyor desek abartmış olmayız. Bu tarz takımların kendine has duruşu ortamın aurasını güzellikle besliyor. Dayanım ve bakım kolaylığı açısından kullanıcıyı memnun eden sentetik rattan masa sandalye takımı modelleri de göz alıcı çizgileriyle dikkatleri çekiyor. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen formlu masalara eşlik eden oturma sistemleri bedeni konforla sarıyor. Kreasyonlarda örgü formlu hasır masa sandalye takımlarına rastlamak da mümkün. Rattanı işleyerek metal ve ahşap iskeletlerle buluşturan bahçe masa takımı modelleri hem sosyal hem de estetik aksanlar yaratmak için ideal.


Modern Bahçe Masa Takımı ile Minimal Senaryolar

modern bahçe masa takımı

 

Hayatın her noktasında etkisini gösteren sadeleşme ihtiyacı açık alanların dekorasyon aritmetiklerinde de kendini gösteriyor. Organik formlu ahşap ve rattan bahçe takımı modellerine eşlik eden modern tasarımlar daha duru ve minimal kurguların temelini oluşturuyor. Metal ağırlıklı bahçe masa takımı kreasyonlarında daha rafine ve yalın hatların hakimiyetindeki modeller ahşap dokunuşlarla hareketlendiriliyor. Masa tablasına yerleştirilen ahşap parçalar sandalye tasarımlarına işlenen organik nüanslarla tamamlanıyor. Daha çok dikdörtgen hatlı parçaların yer aldığı modern takımlara beyaz, açık ve koyu antrasit gibi monokrom renkler hakim. Zıtlıkların keyifli enerjisini yansıtmak isteyenler ise bu tarz takımları kontrast minderlerle kombinleyerek dilediği etkiyi elde edebiliyorlar. Metalin yalın duruşuna klasik esintiler katmak isteyenlerse ferforje stilindeki bahçe masa takımı modellerini tercih ediyorlar. Değişen boyutları sayesinde her hacimden alana yerleştirilebilen masa takımları hem sevdiklerinizle zaman geçirebileceğiniz hem de evde kendinize özel bir çalışma ortamı oluşturabileceğiniz konforlu parçalardan oluşuyor.


Balkon Masa Takımı ile Her Boyuttan Açık Alanı Yaşama Dahil Edin

 

Açık havanın huzurlu ruhuyla buluşmak için illa ki çok büyük alanlara ihtiyacımız yok. Bu bağlamda tasarlanan bahçe masa takımı kreasyonlarında hem geniş bahçe ve balkonları hem de daha dar hacimli alanları evlerin sosyalleşme ve keyif merkezine dönüştürebilecek çeşitli modellere yer veriliyor. Kullanıcısını özgürleştiren parçalar metropollerin merkezinde bile rehabilite etkisi yüksek teatral alanlar kurgulama şansı tanıyor. İkili kurgularda da en çok ahşap, rattan ve metal kullanılıyor. Dar alanlara yerleştirilecek balkon masa sandalye takımı modellerinde kolay taşınabilen ve fonksiyonel parçalar ön planda. Bu tarz modeller kullanıcısına alanı dilediği gibi stilize etmesi için kolaylık sağlıyor. Hem kişisel koza kültürünü besleyen hem de sevdiklerimizle geçirilen baş başa zamanların kalitesini artıran bahçe mobilyası koleksiyonlarında ergonomik dizayn kodlarını en iyi şekilde işliyor.


Siz de yaratmak istediğiniz tarz için aradığınız parçaları kaliteden ödün vermeyen tasarım ve hizmet anlayışını her detaya işleyen Snoc Outdoor Furniture bahçe masa takımı koleksiyonlarında bulabilirsiniz.