Dış Mekanlara Uygulanabilecek Kurgular

İnsanın yalnızca fiziksel ihtiyaçlarına odaklanan dekorasyon şifreleri günümüzün hakim yaşam felsefelerinin normlarını karşılamaya yetmiyor. Her geçen gün yoğunlaşan yaşam ve genişleyen şehirlerden bunalan modern insan artık hayatına yepyeni ve çok daha etkili motivasyon kaynakları entegre etmeye çalışıyor. Bu arayışın sonu da bireylerin bedensel gereksinimlerine olduğu kadar düşünsel dünyasına da değer veren hayat görüşlerine varıyor. Bu konu üzerinde çalışan uzmanlar doğayla geçirilen zamanları daha efektif ve kaliteli anlara dönüştürmek gerektiği konusunda hemfikir. Natürel dünyanın meditatif enerjisini günün her anına işlemeyi öngören dizayn kodları da insanların yaşam kalitesini yükseltecek açık alan kurgularıyla evlerin atmosferini yeniden yorumlayama hazır. Biz de uzmanları dinledik ve sizler için dış mekanlarda yaratılabilecek farklı senaryoları bir araya getirdik! 

Yenilikçi ve çağdaş: Açık alan mutfakları 

Rotayı yenilikçi tasarım anlayışlarına kıran dizayn aritmetikleri dış mekanları alternatif evlere dönüştüren bir bakış açısına sahip. Evlerin natürel yaşama açılan kapısı olma rolünden uzaklaşıp yepyeni kimliklere bürünen bahçeler, yaşamını farklı deneyimlerle renklendirmek isteyen kişileri kendisine çekiyor. Açık havada yapılan barbekü ve brunch keyfini inovatif ve kapsamlı tasarımlarla bir üst seviyeye çıkaran mutfak senaryoları, açık alanların en cüretkar köşelerini oluşturuyor. Hem materyal kalitesi hem de ekipman çeşitliliği açısından en az iç mekanlardaki mutfaklar kadar özenle stilize edilen açık alanların davetkar enerjisine hayran olmamak elde değil. Sevdiklerinizle dışarı geçireceğiniz zamanı keyifli anılarla süslemenize yardımcı olacak mutfak kurgularıyla hem özel günlerin atmosferini yükseltebilir hem de trendlere öncülük edebilirsiniz.

Sosyal ekosistemler

Aile ve dostlarla geçirilen zamanları doğanın insanın enerjisini yükselten ve ruhunu dinlendiren aurasıyla birleştiren kurgular yaşamın kalitesini artırıyor. Natürel tipolojili tasarımların ön planda olduğu bahçe mobilyaları ile yaratılan sosyalleşme köşeleri evlerin cazibe merkezi olmaya hazır. Nitelikli materyallerin ergonomik parçalara dönüştürüldüğü bahçe kreasyonları sizi konforla buluştururken, siz de sevdiklerinizle bir arada olmanın verdiği keyfi doyasıya yaşayın. L formlu köşe koltukların ortamın sıcaklığını artıran ruhunu kalabalık grupları ağırladığınız günlerin merkezine koyabilirsiniz. Dar hacimli alanları yalın ve fonksiyonel parçalarla stilize edebilir, iki kişilik kurguların samimi enerjisini dilediğiniz an yakınlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ofis yaşamına bambaşka bir soluk getiren çalışma alanları

Gelişen teknoloji iş hayatının tanımlarını da değiştirdi. Artık birçok kişi çalışmak için ofise gitmeye ihtiyaç duymuyor. Bu durum da evden çalışma kavramının gittikçe popülerleştiği dünyamızda yaşam alanlarının içerisine yerleştirilen çalışma köşelerinin önemini artırdı. Son dönemde kişilerin yaptıkları işlere odaklanmasını ve buna bağlı olarak performansını artırmasını öngören mindfulness felsefesi de ofis kurgularının dizayn kodlarını yeniden yorumladı. Doğanın sakin ve meditatif ruhunu çalışma ritüellerine entegre eden açık alan ofis tasarımları kişilerin daha verimli zamanlar geçirmesini sağlıyor. Ofislerin rafine atmosferini bahçelere taşıyan metal ağırlıklı masa ve sandalyeler farklı boyutları ve fonksiyonel tasarımları sayesinde toplantıları açık havaya taşıma imkanı sunuyor. Ergonomik çizgileri ile konfordan ödün vermeyen parçalarla kurgulanan ofisler, iş hayatının yoğun günlerini ruhu dinlendiren ortamlara taşımaya hazır.

Benlikle baş başa dakikalar: Koza kurguları

Uzmanlar daha sakin ve rehabilite etkisi yüksek anlar tecrübe etmek için yapılacak en iyi şeyin yeşili ve doğayı yaşamın merkezine koymak olduğunu söylüyorlar. Bu bağlamda yaratılan kişisel kozalar da bahçelerin en keyifli ve huzurlu alanlarını arasındaki yerlerini alıyor. Konfor katsayısı yüksek daybedler, işlevsel şezlonglar, insanın içindeki çocuk ruhu yükselten salıncaklar koza kültürünü açık alanlarına taşımak isteyen kişilerin vazgeçilmezleri arasında. Siz de açık alanlarınızı bedenin enerjisini yükseltirken düşsel dünyanın sınırlarını genişleten pozitif kompozisyonlarla süsleyebilirsiniz. Kişisel keyif atlasınızı duygusu yüksek parçalarla tamamlayarak kendi özgü ve duru köşenizi oluşturabilirsiniz.