Tasarımların çizgileri, kullanılan dekoratif ürünler ve mekanların hakimi renkler biz farkında olmasak da hayatımızın gidişatında büyük bir role sahip. Bu durum da engin tasarım arenasında yaşam stilimize uygun tarzları bulmanın, dekorasyon akımlarını takip etmenin önemini arttırıyor. Fakat her zaman trendlerin hızına yetişmek mümkün olmayabilir, sezonun modası bizi tatmin etmeyebilir veya asla eskimeyen ortamlar yaratmayı tercih edebiliriz. Bu noktada rotayı zamansız tasarımlara kırmak gerekiyor. Biz de sizler için her döneme uyum sağlayabilen parçaları bir araya getirerek zamana meydan okuyan ev dizayn aksesuarlarından bir seçki hazırladık.

Ahşap ağırlıklı tasarımlar 

Zamansız dekorasyon kodlarına uygun döşenmiş bir alanda ahşap bir objeye veya mobilyaya muhakkak yer verilir. Aslında ahşap kullanımını sadece aksesuar olarak kısıtlamak oldukça zor. Dekoratif çatı kirişleri, natürel dokulu masa ve sandalyeler, banklar, duvar rafları, sehpalar, mumluklar, konsollar… Zamanın hızlı yolculuğu içerisinde enerjisinden ödün vermeyen ahşap, başta balkon dekorasyonu olmak üzere teras ve bahçe aksesuarları için de vazgeçilmez bir materyal. 

Mermer detaylar

Rönesans’ın sanat dolu günlerinden modern çağlara kadar her dönemde hüküm sürmüş olan mermer, zamanın gidişatından habersiz, muhteşem bir malzeme. Siz de ev dekorasyonu kurgularınızda mermerin tanrısal ruhunu yansıtmak için doğal dokusuyla insanın içini ısıtan şömineler tasarlayabilir, sehpalarınızı mermer objelerle süsleyebilir, masa tablalarında, mutfak ve banyolarda zamansız dokunuşlar yapabilirsiniz. Bahçe dekorasyonu için klasik tarzda yorumlanmış mermer heykeller tercih ederek açık alanlarınızı insanın ruhunu doyuran sanatsal ortamlara dönüştürebilirsiniz.  

Anılar

Kişiselleşmiş detayları dekoratif aksesuarlar olarak kullanmak, yaşanmışlıkları stilinize yansıtmak size zamana hükmetme gücü verir. Şifonyeri, konsolları süsleyen siyah-beyaz formlu aile fotoğrafları, geçmişinizden kalan, modern çizgilerin hakimiyetindeki vintage parçalar, aile yadigarı objeler zaman kavramını yeniden tanımlayan ev süsleri arasında. Geçmişle bugünü buluşturan nesnelerle mekanlardaki zaman boyutunu ortadan kaldırabilir, evinizin özgürleşen ruhuyla bütünleşmenin tadına varabilirsiniz. 

Sanat Eserleri

Tarihe damga vurmuş ressamların yüzyılları aşıp gelen muazzam eserlerini dekoratif objeler olarak kullanabilirsiniz. Picasso, Rembrant, Da Vinci, Raffello, Dali, Michelangelo, Monet, Matisse, Goya, Kahlo ve çok daha fazlası… Yaşam felsefenize ve sanat anlayışınıza uygun seçimlerle evinizin duvarlarına boyut atlatabilir, mekanlarınızı resme tutkun ruhları benliğinize işleyecek sanatçıların yaratıcı dünyasıyla taçlandırabilirsiniz.