BALKON DEKORASYON ÖNERİLERİ

|

Havaların soğumasıyla beraber hepimiz evlere kapandık.

Havaların soğumasıyla beraber hepimiz evlere kapandık. Özellikle son bir yıldır hayatımızı etkisi altına alan pandemi süreci ve soğuk hava bir araya gelince de birazcık evde daraldık diyebiliriz. Ama aslında evlerin açık alanlarını yaşama dahil ederek çok daha keyifli zaman geçirebilir, hayata kalite katabiliriz. Kışın kendine has güzelliğini zevkle dekore edilmiş balkonlarda çıkarabiliriz. Yani hava soğuk diye kendimizi tabiatın iyileştirici gücünden mahrum bırakmak zorunda değiliz. Yapmamız gereken tek şey, balkonları kışın da kullanılabilecek bir forma ulaştırmak!

Konforlu ve Şık Balkon Mobilyası ile Açık Alanları 4 Mevsim Kullanın

balkon mobilyası

Balkonları dekore ederken en az evin içi kadar özen gösterirseniz, her mevsim zevkle evinizin doğaya açılan kapısında zaman geçirebilirsiniz. Şık bir balkon koltuğu ile konforlu bir oturma alanı yaratmak oldukça kolay. Bu noktada balkonun boyutlarına ve şekline uygun bir model seçebilirsiniz. Dar bir alan için L formlu köşe balkon kanepesi tercih edilebilir. Böylece alanı boğmadan geniş bir oturma yüzeyine sahip olabilirsiniz. Eğer büyük bir balkona sahipseniz, balkon oturma grubu modelleri de tercih edebilirsiniz. İkili ve üçlü kanepeleri tekli koltuklar ve sehpalarla tamamlayan bu modellerle bütünsel bir oturma alanı kurgulayabilirsiniz.

Sıcacık Bir Kış Bahçesine Kim Hayır Diyebilir ki!

Balkonları kış aylarında da rahatlıkla kullanmanın en kolay yolu, bir kış bahçesi oluşturmak. Balkonun etrafını rüzgar geçirmeyen cam sistemleriyle kapatarak kışın soğuk günlerinde dışarıda oturmanın tadına varabilirsiniz. Kış bahçesini evin içerisiyle uyumlu balkon koltuğu modelleri ile süsleyebilirsiniz. İkili ya da dörtlü masa takımları ile kış bahçesini yemek saatlerine enerji ve renk katacak bir alan olarak değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda bol bol yeşil bitki ve çiçek kullanarak natürel enerjiyi günlük yaşama dahil edebilirsiniz. Hatta bu minik bahçenin bir köşesini evinizde organik tarım yapmak için bile kullanabilirsiniz!

Şömine Ateşi Eşliğinde Huzurlu Dakikalar

balkon mobilyaları

Balkona hayat veren bir detaydan da bahsedelim. Şömine, her boyuttan balkonun atmosferini bambaşka bir seviyeye taşıyan bir unsur. Odun ateşinin çıtırtısı ve yarattığı sıcaklık ile kış günlerini huzur dolu anlarla buluşturabilirsiniz. Bunun için balkonu kurgularken bir duvarı şömineye ayırmanız yeterli. Karşısına estetik ve konforlu bir balkon koltuğu koyabilirsiniz. Dilerseniz tavana salıncak asarak şömine keyfine eğlenceyi entegre edebilirsiniz. Eğer balkonunuz odun şöminesi koymaya elverişli değilse, ince tasarımlarıyla ön plana çıkan elektrikli modelleri de tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan balkonda kullanılan mobilyalara uygun bir şömine tercih etmek. Eğer ahşap balkon koltuğu modelleri ile alanı dekore ettiyseniz, şömine de ahşap çerçeveli olmalı. Daha ince ve ferforje modeller kullanmak istiyorsanız, mobilyaları metal ile ahşabı bir araya getiren kreasyonlar arasından seçebilirsiniz.

Fonksiyonel Balkon Mobilyaları ile Her Boyuttan Alanı Değerlendirin

Küçük olduğu için kullanılmayan balkonları hayata dahil etmenin zamanı gelmedi mi sizce de? Merak etmeyin. Doğru mobilyalar tercih ettiğinizde minik balkonu oldukça kullanışlı bir mekana dönüştürmek mümkün. Burada önemli olan ölü gibi görünen hacimleri değerlendirmek. İlk olarak, daha önce de söylediğimiz gibi, L şeklindeki balkon kanepesi modellerini tercih etmek de fayda var. Ayrıca dilerseniz kullanışsız gibi görünen korkuluk önlerine bank formlu bir mobilya yerleştirerek oturma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Duvara monte masalar, katlanan masa ve sandalyelerden oluşan ikili kurgular alandan tasarruf edebilirsiniz. Dekorasyon için düşey yüzeyleri kullanarak kullanışlı hacmi genişletebilirsiniz. Yeter ki, yaratmak istediğiniz senaryoya ve alanın boyutlarına uygun mobilyalar seçin. Sonrasında şimdiye kadar göz ardı edilen balkonun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz!

Balkonları yeniden yaratmak ve zevkinize göre dekore etmek için Snoc Outdoor Furniture mobilya koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Kalite odaklı tasarım anlayışı doğrultusunda üretilen ve her türlü farklı tarza hitap eden modeller arasından hayallerinize uygun olanları seçebilirsiniz.