Bugün evlerin en sevilen köşeleri açık alanlarda yaratılan özgün kurgular olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü artık hepimiz doğanın o muhteşem enerjisini iliklerimizde hissetmek, şehir yaşamının yıpratıcı etkisini natürel dünyanın kollarına iyileştirmek istiyoruz. Modern oturma gruplarıyla açık alanları sosyalleşme merkezine döndürüyor, doğanın kalbine yerleştirdiğimiz konforlu parçalarla koza kültürünü evlerimize taşıyor, çocuksu duygular uyandıran bahçe salıncağı modelleri ile yaşam enerjimizi yükseltiyoruz. Alanları stilize ederken kullandığımız parçaların her yönüyle mükemmelliği yansıttığından emin olmak istiyoruz. İşte biz de aradığınız kusursuz tasarımlara ulaşabilmeniz için bahçe salıncağı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bir araya getirdik. 

Kaliteli Materyallerden Üretilen Sağlam Parçalara Odaklanın

Tüm bahçe mobilyaları gibi salıncak seçerken de dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullanılan materyalin kalitesidir. Açık havanın zorlu koşullarıyla karşılaşacak olan salıncak modelleri sert rüzgarlara, güneşin yıpratıcı ışınlarına ve özellikle de neme karşı dayanıklı olmalıdır. Bu noktada özel olarak yetiştirilen ağaçlardan elde edilen hammaddelerin kullanıldığı ahşap salıncak modellerini tercih edebilirsiniz. Teak, akasya gibi suya dayanıklı materyallerden üretilen salıncakları uzun yıllar kullanabilirsiniz. Zamanın yıpratıcı etkisine meydan okuyarak ilk günkü kalitesini koruyacak rattan salıncak modelleriyle sıcak ve estetik alanlar yaratabilirsiniz. Aradığınız kaliteyi modern ruhunu bahçelere taşırken sert havalarda duruşundan ödün vermeyecek metal gövdeli ev salıncağı modellerinde bulabilirsiniz. 

Hakim Dekorasyonu Bahçe Salıncağı ile Besleyin

Açık alanları stilize ederken işin estetik yanını göz ardı etmemek gerekiyor. Çünkü bildiğiniz gibi alanlara hakim dekorasyon kodları günün modunu etkiliyor. Bahçelerin dinginleşmek ve huzur bulmak için tasarlanan alanlar olduğunu düşündüğümüzde dekorasyonda yakalanacak bütünsel atmosferin önemi de artıyor. Siz de seçim yaparkek dış mekanlarda kullandığınız diğer büyük hacimli mobilyalarla uyum sağlayabilecek dekoratif parçalara yönelebilirsiniz. Bu aşamada natürel dokuyu besleyen ahşap modeller, ortamların sıcaklığını artıran rattan salıncaklar, fütüristik ruhunu rafine duruşuyla besleyen metal tasarımlar arasından tarzınıza uygun parçalar tercih ederek alanların stil şifresiyle uyumlu aksanlar yaratabilirsiniz. 

Fonksiyonel ve Stil Sahibi Bahçe Salıncak Modellerini Tercih Edin

Dış mekanlarda kullanılan tüm mobilyalar duruşuyla insana sınırsız bir rahatlık vadeden ve kullanıcısını duygusu yüksek tecrübelere davet eden parçalardan oluşmalı. Böylece natürel yaşamla bir olan bedendeki iyileşmeyi tüm hücrelerinizde hissedebilirsiniz. Bu nedenle bahçe salıncağı seçerken size konfor katsayısı yüksek anlar yaşatacak modellere yönelmelisiniz. Ergonomik dizayn kodlarına uygun olarak tasarlanan ve konfor odağı yüksek  minderlerle buluşan salıncak modelleri ile günün yorgunluğunu doğanın kollarına bırakmak sizin elinizde. Eğer güneşle baş başa dakikalar geçirmeyi seviyorsanız, konforu fonksiyonellikle buluşturan gölgelikli salıncak tasarımlarını tercih ederek kendinize estetik bir koruma sağlayabilirsiniz. Ayrıca bahçe salıncağı alırken salınım sırasında vücudu sarsmayarak kullanıcısını bulutların üzerinde yolculuğa çıkmış hissi yaşatan modeller tercih etmelisiniz. 

Keyif Dozu Yüksek Tasarımlar Seçin

Bahçe salıncakları arasından seçim yaparken o parçadan tam olarak ne istediğiniz bilmelisiniz. Böylece açık alanlarda keyif atlasınıza uygun kurgular yaratabilir, bahçede geçireceğiniz zamanın enerjisini yükseltebilirsiniz. Eğer koza kültürünü bahçenizde yaşatmak ve yalnızca size özel bir alan tasarlamak istiyorsanız, tekli salıncak modellerini inceleyebilirsiniz. Yuvarlak salıncak tasarımları ile alanlara neotenik dokunuşlar yapabilir, içinizdeki çocuğu kıvrımlı hatların sıcak ruhuyla besleyebilirsiniz. Klasik tarzın zamansız aurasından vazgeçemiyorsanız, dikdörtgen formlu geniş bahçe salıncakları tam size göre demektir. Eğer daha dinamik ve hareketli köşeler yaratmak istiyorsanız, armut salıncakları deneyebilirsiniz. 

Boyutları Alanla Uyumlu Salıncaklara Yönelin

Mekanlara yerleştirilecek her parçanın proporsiyonuna önem vermek kusursuz bir alan tasarlamak için oldukça önemlidir. Bahçe salıncağı alışverişine çıkmadan önce alacağınız parçayı yerleştireceğiniz alanın boyutlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Salıncağı konumlandıracağınız yer dar ise tekli modeller kullanabilir, yuvarlak salıncak ile alanları boğmadan hareketlendirebilirsiniz. Bahçe, teras veya havuz başlarındaki geniş hacimlere yerleştireceğiniz parçaları geniş salıncak koleksiyonları arasından seçebilir veya iki tekli salıncak kullanarak keyifli bir senaryo yaratabilirsiniz. 

Alanlarınızın boyutu veya hakim dekorasyon şifresi ne olursa olsun, sizi kaliteyle buluşturacak estetik ve konfor odaklı bahçe salıncağı modellerini Snoc Outdoor Furniture’ın trendlere öncülük eden kreasyonlarında bulabilirsiniz.