BAHÇE DEKORASYON ÖNERİLERİ

|

“”

Modern dünyada dış mekanlar yaşam alanlarının sosyalleşme ve arınma merkezleri olarak görülüyor. Bizler de rotayı insan odaklı hayat görüşlerine kıran bu dekorasyon anlayışı doğrultusunda stilize etmek istediğimiz açık alanlara mobilya seçerken çok daha özenli ve titiz davranıyoruz. Benliğimizi natürel yaşamla buluşturan bahçe, balkon ve terasları evin devamı olarak görüyor ve iç dizayna verdiğimiz önemi açık alan tasarımlarına da yansıtıyoruz. Ama tabii ki bahçe mobilyası seçerken birtakım önemli noktalara odaklanmak ve hem yaşamı kolaylaştıran hem de ihtiyaç duyduğumuz estetik algısını tamamlayan parçalara yönelmek gerekiyor. Kısacası mükemmel bir bahçe kurgusu yaratmak için biraz seçici olmak lazım. Bu nedenle biz de sizler için kusursuz bir bahçe mobilyasında olması gereken özellikleri bir araya getirdik.


Nitelikli Materyaller ile Dekorasyonunuza Hava Katın

 

Kaliteli malzeme dekorasyonda kullanılan her ögede olduğu gibi bahçe mobilyaları için de büyük önem taşıyor. Hatta bahçe mobilyalarının sağlaması gereken kalite kriterlerinin evin iç dizaynında kullanılan parçalara göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yıl boyunca açık havanın zorlu koşullarına maruz kalan bahçe takımı unsurları gerekli standartların altında kalırsa duruşunu ve formunu çok kısa bir sürede kaybeder.


A+ kalite ahşaptan üretilen bahçe mobilyaları uzun yıllar boyunca sağlam kalır. Özellikle teak ve akasya ağacından elde edilen ürünler ahşabın baş düşmanı neme karşı oldukça dayanıklıdır. Aynı şeyi sentetik rattan için de söyleyebiliriz. Rüzgar ve nemin yıpratıcı etkilerine karşı ilk günkü kalitesini koruyan rattan mobilya modelleriyle zamana meydan okumak mümkün. Alüminyum gibi açık hava koşullarına dayanıklı metalleri işleyerek kusursuz mobilyalara dönüştüren koleksiyonlar da tercih edilebilir. Ayrıca mobilyanın iskeleti hangi malzemeden elde edilirse edilsin, oturma ve sırt alanlarında kullanılan kaplamaların da başta güneş ışınlarının renk soldurucu etkisi olmak üzere tüm açık hava koşullarına karşı dayanıklı olması gerekir.


Natürel Dokuların Büyülü Dünyası

 

 

Tabiatın iyileştirici ruhuyla buluşacağınız bahçelere yerleştirilen mobilyalar organik formlarıyla dikkat çeken ve atmosfere uyum sağlayan parçalardan oluşmalıdır. Böylece doğanın kendine has enerjisini doyasıya yaşayabilirsiniz. Bu aşamada natürel ruhunu kaybetmemiş ahşap bahçe mobilyaları tercih edebilirsiniz. Rattan bahçe mobilyası modellerinin hasır ve örgü formları da doğanın büyülü aurasına egzotik bir hava katacaktır. Kurgularda daha duru ve yalın parçalar tercih etmek isterseniz ahşabın sportif duruşu veya rattanın samimi notalarıyla ısıtılan metal bahçe mobilyası modellerine yönelebilirsiniz.


Ergonomik ve Konformist Normlar

Açık alanlarda kullanılan tüm mobilyaların konfor katsayısı yüksek olmalıdır. İskeleti ergonomik tasarım parametreleri doğrultusunda oluşturulmuş ve oturma alanları insanı içine çeken konforlu minderlerle donatılmış bahçe mobilyaları ile bedenin enerjisini yenilemek mümkün. Eğer açık alanları kusursuz bir bahçe takımı ile süslemek istiyorsanız, konfor şifresini göz ardı etmeyin.


Fonksiyonel Dizayn Kodları

 

Kullanıcısını özgürleştiren fonksiyonel parçalar ile açık alanların kurgusu anın keyif dozuna göre düzenlenebilir. Kolay taşınabilen ve farklı sırt seviyeleri ile formu değiştirilebilen şezlong ve daybed modellerini doğanın kalbinde benliğinizle baş başa kalmak için kullanabilirsiniz. Dar alanları değerlendirme imkanı sunan ikili masa kurgularını bahçenin her anında ve her yerinde kullanabilirsiniz. Değişen boyutları ile açık alanların her noktasını değerlendirme olanağı sunan köşe koltuğu modelleri ile işlevselliğin ön planda olduğu sosyal ekosistemler tasarlayabilirsiniz.


Stil Şifrenizi Yansıtan Detaylar

 

Bahçe mobilyaları kullanıcısının tarzını ortaya çıkarmalı, benliğine atıfta bulunmalıdır. Siz de kişisel stil haritanız doğrultusunda tasarlanan alanlarla tabiatın ruhunuzu besleyen muhteşem enerjisini doyasıya yaşayabilirsiniz. Sıcak ve sofistike parçalar tercih ediyorsanız rattan takım modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Amorf ve organik formlardan vazgeçemiyorsanız, ahşap bahçe mobilyaları tam size göre demektir. Minimalizmden esinlenen kurgularda kendinizi buluyorsanız, eklektik duruşlarıyla sadeliğin göz alıcı ruhuna vurgu yapan bahçe mobilyaları dikkatinizi çekecektir.


Snoc Outdoor Furniture’ın değişen bahçe mobilyaları fiyatları ve modellerini inceleyerek açık alanlarda dilediğiniz senaryoları yaratabilirsiniz. Snoc Outdoor Furniture’ın kullanıcısına sunduğu geniş bahçe mobilyası fiyat aralığı ve kusursuz tasarımları arasından benliğinizi tamamlayan parçaları bulabilirsiniz.