BAHÇE DEKORASYON ÖNERİLERİ

|

“”

Bahçe dekorasyonu açık alanların atmosferini belirleyen en önemli nokta. Bu nedenle de bizlere tabiat ile buluşma şansı tanıyan ve doğanın rehabilite etkisini yaşamımıza dahil eden bahçeleri dekore ederken en az evin içinde olduğu kadar özenli ve titiz davranmakta fayda var. Ayrıca kişiliğinizden parçalar taşıyan ve size özel nüanslar içeren bir bahçe dekorasyonu ile açık alanların ruh ve beden üzerinde yarattığı iyileştirici etkiyi artırmak da mümkün. Siz de ilginç bahçe tasarımları ve farklı bahçe dekorasyon ürünleri ile daha önce denenmiş stiller deneyebilir, kendi tarzınızı özgürce yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz. Bu aşamada sizler için hazırladığımız kreatif bahçe dekor önerilerini inceleyebilirsiniz.

Özgün Bir Bahçe Dekorasyonu için Bitkilerin Gücünden Yararlanın

Bahçe peyzajı açık alanların ana temasının en önemli bileşeni. Sonuçta bahçeleri bizi açık havayla ve yeşille buluşturduğu için çok seviyoruz. Bu nedenle de bahçe dekorasyonu aşamasında önceliği peyzaja vermek gerekiyor. Bu aşamada son dönemin trendlerinden olan “Natural landscaping” akımını bahçelere uygulayabilirsiniz. Açık alanlarda doğal dokusuyu korumayı öngören bu dekorasyon fikrinde, biçilmiş ve aynı boyutta görünen bitkiler yerini daha natürel formlu yeşilliklere bırakıyor. Peyzaj dışında bahçe dekorasyonu için saksı bitkilerini de kullanabilirsiniz. Bahçenin boş bir duvarına farklı renklerde saksılara yerleştirilmiş bitkiler asabilir, eski paletlerden raflar yaparak bitkileri dizebilirsiniz. Eski botları, araba lastiklerini, el arabalarını ya da bisiklet selelerini saksı olarak değerlendirebilir, eski bir merdivenin basamaklarına bitkiler yerleştirebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunu Yaparken Doğal Malzemeler Kullanın

Bahçe dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullanılan materyallerin doğal doku ile uyumu olmalı. Bu aşamada özellikle bahçe dekoru gibi alana estetik katması amacıyla yapılan ürünlerde ahşap, rattan veya hasır gibi natürel materyaller kullanmanızda fayda var. Ahşap kütüklerden sehpa yapabilir, iki kütük arasına düz bir zemin yerleştirerek bank elde edebilirsiniz. Rattan mobilyaları hasırdan yapılan sepet, sehpa gibi objelerle kombinleyebilirsiniz. Ortamın natürel atmosferini beslemek için minik kuş yuvaları yapabilir, bahçenize gelen kuşların yıkanmasını için küçük havuzlar tasarlayabilirsiniz.

Salıncaklar ile Bahçelere Keyifli Dokunuşlar Ekleyin

Keyif dozu yüksek bahçe dizaynı örnekleri arasında mutlaka salıncak sistemleri yer alır . İnsanın içindeki çocuğu hareketlendiren ve ruha neşe katan salıncaklarla bahçeleri hem şık hem de eğlenceli bir forma getirmek mümkün. Bu aşamada geniş bahçe salıncaklarından alarak açık alanların dilediğiniz noktalarına bu mobilyaları yerleştirebilirsiniz. Sağlam bir halat ile oluşturulmuş salıncağı büyük bir ağaç dalına asabilirsiniz. Bahçeyi farklı renk ve boyutlardaki hamaklarla da süsleyebilirsiniz. Eğer bahçede havuzunuz varsa, salıncakları havuzun sığ bölgelerine yerleştirerek sıcak yaz günlerinde keyifli bir serinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Kalbinizin Sesini Kişisel Kozalarda Dinleyin

Son dönemin hakim yaşam felsefeleri içsel yolculukların önemine vurgu yapıyor. Uzmanlar benlikle geçirilen baş başa dakikaların yaşam kalitesi ve mutluluk üzerinde büyük etkileri olduğunu söylüyorlar. Yeşilin rahatlatıcı etkisiyle bu yaşam görüşleri bir araya gelince de bahçe dekorasyonu için kişisel bir koza tasarlamak şart oluyor. Sizi doğanın iyileştirici gücüyle buluştururken duygu ve düşüncelerinizle başbaşa bırakacak bu rehabilitasyon alanı için konforlu mobilyalar tercih etmelisiniz. Daybed ya da şezlong ile yaratabileceğiniz bu alanda dilerseniz daha geniş oturma alanları da tasarlayabilirsiniz. Böylece kozanızı dilediğiniz zaman sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.


Bahçe dekorasyonu için ihtiyacınız olan bileşenleri Snoc Outdoor Furniture’da bulabilirsiniz. Nitelikli materyali konfor katsayısı yüksek sistemlerle tamamlayan Snoc Outdoor Furniture kreasyonları açık alanlarda dilediğiniz aksanı yaratabilmeniz için sizlerle buluşmayı bekliyor.