BAHÇE MOBİLYASI BAKIM

|

“Bahçe mobilyalarını kış mevsimi boyunca nasıl saklamanız gerektiğini öğrenmek ve mobilya saklamanın püf noktalarına ulaşmak için tıklayınız.”

Ahşap ve Rattan Bahçe Mobilyaları Nasıl Saklanmalıdır?

Açık havanın dinlendirici etkisini hayatlarımıza taşıyan bahçeleri dekore ederken titiz ve özenli davranıyor, en az evin içindeki kadar kaliteli materyallerden üretilen estetik parçalar tercih ediyoruz. Fakat açık alanları evin iç mekanları ya da kış bahçeleri gibi yılın her anında kullanma fırsatımız olmuyor. Bu nedenle özenerek seçilen bahçe mobilyalarını en uygun koşullarda muhafaza edilecek alanlara kaldırıyor ve bir sonraki baharın keyifli günlerine kadar onları orada dinlenmeye bırakıyoruz.

Tabii bu aşamada biraz dikkatli davranmak gerek. Çünkü bakımı yapılmayan ve doğru koşullarda saklanmayan metal, ahşap ve rattan bahçe mobilyası çeşitleri geçen zaman içerisinde deforme olabilir. Bu durumdan kaçınmak için yapılacak ilk şey özellikle rattan ve ahşap bahçe mobilyaları alırken materyal kalitesine önem vermek. A+ kalite ham maddelerden üretilen parçalara yönelmek en iyisi. Bunun dışında da bahçe mobilyalarının saklanmasıyla ilgili detaylara hakim olmak ve depolama aşamasında bu noktaları göz ardı etmemek lazım.

Rattan ve Ahşap Bahçe Mobilyaları Depolanmadan Önce Bakımdan Geçirilmeli

Ahşap ve rattan bahçe mobilya modelleri bir sonraki sene kullanmak üzere kaldırmadan önce ürünlerin üzerinde biriken kir ve lekelerden kurtulmak gerekiyor. Çünkü uzun süre mobilya iskeleti ya da minder yüzeyinde kalan lekeler bir süre sonra çıkması zor kalıplara dönüşüyor. Ayrıca kum gibi taneli parçalar mobilyaların yüzeylerinde deformasyon ve çizik sorunu oluşturuyor.

Rattan takım parçaları hafif bir deterjan ve yumuşak bir fırça yardımıyla temizlenebilir. Bu aşamada sert bir kimyasal ya da aşındırıcı bir hijyen ürünü kullanmamaya özen göstermelisiniz. Ilık suda seyreltilen doğal sabunlar rattan bahçe mobilyası temizliği için oldukça uygun.

Ahşap bahçe mobilyaları materyale özel üretilen bakım ürünleriyle temizlenerek depolanabilir. Eğer bu tip bir malzemeniz yoksa kuru veya hafif nemli bir bez ile ahşap iskelet yüzeyini kir ve tozlardan arındırabilirsiniz. Tabii bu aşamada sert fırçalar ve güçlü kimyasallar kullanmayın. Yıpranma ve deformasyon sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca teak ağacından yapılan bahçe mobilyalarına bakım yaparken bu materyale özel geliştirilen teak bakım yağlarını da kullanabilirsiniz. Bu yağlar ahşabın doğal dokusunu korumasına yardımcı olur ve zaman içerisinde oluşabilecek renk değişimlerini engeller.

Hem Ahşap Hem de Rattan Mobilya Çeşitleri Nemden Uzak Tutulmalı

Bahçe mobilyalarınızı kapalı bir ortamda muhafaza etmeyi düşünüyorsanız mutlaka kuru ve nemsiz bir alan oluşturmalısınız. Hava almayan ve su buharı sebebiyle rutubet görülen ortamlar ahşap ve rattan bahçe mobilyaları için kesinlikle uygun değil. Bu aşamada mobilyalarınızı kaldıracağınız depo alanını her zaman kuru tutacak bir havalandırma sistemi kullanabilirsiniz.

Açık Alanda Muhafaza Edilecek Parçalar Güneşten Korunmalı

Rattan ve ahşap bahçe mobilyaları için uygun bir depo alanınız yoksa ürünleri bahçenin bir köşesinde de muhafaza edebilirsiniz. Tabii bu noktada mobilyaları açık havanın sert ve yıpratıcı koşullarına karşı koruyacak ekipmanlar kullanmanız gerekiyor.

Yağmur, rüzgar ve yüzeyi aşındıran parçacıklardan mobilyaları uzak tutmak için özel olarak üretilen dış mekan mobilya örtülerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler açık havanın kendine has şartları göz önüne alınarak tasarlanıyor. Su geçirmeyen ve güneş ışınlarının mobilyalara ulaşmasını önleyen koruyucularla çok sevdiğiniz bahçe mobilyalarını güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Snoc Outdoor Furniture kullanıcısına A+ kalite teak ve akasya ağacından üretilen ahşap bahçe mobilyaları ve açık havanın sert koşullarına dayanıklı rattan mobilya çeşitlerinin yanı sıra bakım ve saklama ürünleri de sunuyor. Siz de kalitesi duruşundan belli bahçe mobilyalarıyla açık havanın tadını doyasıya çıkarabilir, doğru bakımla uzun yıllar ilk günkü formunu koruyacak parçalarla alanların atmosferini değiştirebilirsiniz.